بررسی بازیOri and the Will of the Wisps

Ori and the Will of the Wisps، جدیدترین انحصاری مایکروسافت، توانسته است عملکرد خیلی خوبی را از خود به‌نمایش بگذارد.

Ori and the Blind Forest را می‌توان یکی از  جذاب ترین بازی های پلتفرمر نسل هشتم دانست که توسط Moon Studios و به‌صورت انحصاری زمانی برای ایکس باکس وان و کامپیوتر و سال گذشته میلادی هم برای نینتندو سوییچ عرضه شد.

Ori and the Will of the Wisps بازی
Ori and the Will of the Wisps بازی

زمانی‌که بازی Ori and the Will of the Wisps معرفی شد، استودیو مون اعلام کرد که قصد دارد با تکمیل گیم‌پلی این بازی و ارائه یک داستان سرگرم کننده دیگر، تجربه‌ای متفاوت و در عین حال آشنا را در اختیار کاربران قرار دهد.

در نسخه قبلی، کاراکتر داستان در جهانی مترویدوینیایی قرار می‌گرفت که با کسب مهارت‌های جدید، می‌توانست راز و رمزهای محیط را کشف کند و خود را ارتقا دهد. این ارتقاء بیشتر سبب می‌شد تا مهارت‌های خود را تقویت کنید و ساده‌تر از گذشته مراحل را پشت سر بگذارد.
بازیOri and the Will of the Wisps
بازیOri and the Will of the Wisps

در Ori and the Will of the Wisps قهرمان داستان سه سلاح و مهارت دارد که هرکدام از آ‌نها سبک مبارزه‌ای متفاوتی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. همچنین مهارت‌های نسخه قبلی هم در این نسخه حضور دارند. همانند Blind Forest، طراحی محیط و گرافیک به‌نظر می‌رسد یکی از ویژگی‌های اصلی Ori and the Will of the Wisps است.

برخی از نمرات سایت های بزرگ دنیا به بازی Ori and the Blind Forest
  • سازنده: استودیو مون
  • ناشر: مایکروسافت
  • سبک: اکشن پلتفرمر
  • پلتفرم: ایکس‌باکس وان، پی‌سی
بازیOri and the Will of the Wisps
بازیOri and the Will of the Wisps
گیم اینفورمر: ۹۵ از ۱۰۰

داستان بازی خارق‌العاده و جهان بازی نفس‌گیر طراحی شده است. تمامی این موارد در مقایسه با گیم‌پلی بازی بسیار خوب توسعه یافته‌اند و سبب شده شاهد یک بازی پلتفرمر با سیستم مبارزاتی قابل قبولی باشیم. استودیو مون با ساخت این بازی از خود پیشی گرفته است و تجربه‌ای را ارائه داده که هیچ نقطه آرامی در آن قرار ندارد و باعث می‌شود رفته رفته احساس یک فرد باهوش را داشته باشید و برای بهتر شدن تلاش کنید.

ویندوز سنترال: ۹۰ از ۱۰۰

اشتباه نکنید، Ori and the Will of the Wisps یک اثر هنری در این مدیوم به‌حساب می‌آید که سایر استودیوهای بازیسازی باید به آن توجه داشته باشند. بااین‌حال اگر بازی بیشتر پولیش می‌شد، می‌توانست تجربه‌ای روان‌تر و بهتر را ارائه دهد.

بازیOri and the Will of the Wisps
بازیOri and the Will of the Wisps
دوال شاکرز: ۸۵ از ۱۰۰

Ori and the Will of the Wisps یک بازی اکشن پلتفرمر استثنایی است که تمامی کاربران ایکس‌باکس وان باید آن را تجربه کنند.

ای‌جی‌ام: ۸۰ از ۱۰۰

Ori and the Will of the Wisps تمام آن چیز‌هایی را که یک دنباله خود باید داشته باشد، در خود جای داده است: دوباره مکانیسم‌های Blind Forest را تعریف کرده، جهان بازی را گسترش داده است و حرکات جدیدی را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد، اما در ارائه یک پلتفرمینگ احساسی و خاطره‌انگیز، نمی‌تواند خود را متمایز کند و تجربه‌ی جدید و متفاوتی را ارائه دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.