غیر فعال کردن برنامه walkie Talkie توسط اپل

 آسیب پذیری  برنامه  Walkie Talkie باعث شد اپل این برنامه را غیر فعال کند .

این برنامه امکان شنود آیفون  کاربران را بدون اطلاع انها امکان پذیر میکند .

اپل  امروز  بعد از ظهر این خبر  به TechCrunch  رساند . کوپرتینویی ها در مورد  مشکلات به وجود امده و تا زمان بر طرف شدن این مشکل از کاربران عذر خواهی کردند .

Walkie Talkie برنامه است که طی ان دو کاربر میتوانند به یکدیر دعوت نامه بفرستند; پس از قبول درخواست با یکدیگر تماس صوتی  برقرار کنند .

ٌ walkie Talkie

طی بیانیه منتشر شده از اپل :

به تازگی متوجه وجود آسیب‌پذیری در برنامه‌ی واکی‌تاکی اپل‌واچ شده‌ایم و این قابلیت را تا زمان برطرف‌شدن این مشکل غیرفعال کرده‌ایم.

از همه‌ی کاربران بابت این مشکل عذرخواهی می‌کنیم و در سریع‌ترین زمان ممکن، این قابلیت را بازمی‌گردانیم.

برای استفاده از این حرفه به شرایط خاص و کارهایی نیاز است و تاکنون موردی درباره‌ی سوءاستفاده از کاربران به‌وسیله‌ی این حرفه گزارش نشده‌ است؛ ولی ما امنیت و حریم خصوصی کاربرانمان را مقوله‌ای خیلی جدی می‌دانیم.

درنهایت به این نتیجه رسیدیم که اقدام درست، غیرفعال‌کردن این اپ است؛ چرا که این باگ اجازه می‌داد یک نفر بتواند به آیفون شخص دیگری بدون اجازه‌ی او گوش دهد. باردیگر بابت این مشکل و تبعات آن از کاربران عذرخواهی می‌کنیم.

این گزارش توسط درگاه گزارشات اسیب پذیری به اپل ارسال شده است.

البته اپل گفته که هیچ نشانه ای مبنی بر سوء استفاده عمومی این باگ نیست .

این با غیر فعال میماند تا زمانی که  اشکلات برطرف شده و نسخه جدید این فایل در دسترس قرار گیرد .

طی گزارش های بدست امده در اوایل سال جاری باگ فیس تایم مشکلی داشته مبنی بر  اینکه بدون قبول درخواست میتوانند به مکالمه گوش دهند .

البته سازنده این باگ قبل تر این مشکل را به اپل گزارش داده بود اما جوابی دریافت نکرده بود .اپل این مشکل را حل کردو به تامپسون بابت کشف این مشکل جایزه داد . البته این نظر وجود دارد که اپل به  گزارشات آسیب پذیری از طرف کاربران بیشتر اهمیت میدهد .

همچنین اپل امروز صبح قابلیتی  در آپ مک بوکرا غیر فعال کرد که به کابران امکان میداد با عبور از محدودیت ها راحت مکالمه برقرار کنند .البته این امکان را نیز به کاربران میداد که سایت ها وایمیل ها را بدون اجازه به تماس ویدیویی فعال اضافه کنند .

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.