مشکلات بروز رسانی ویندوز ۱۰

بروز رسانی ویندوز های ۱۰ مشکلات فراوانی داشته و به تازگی گزارشی رسیده است; که کاربرانی که بروز رسانی مه ۲۰۱۹ویندوز ۱۰ را دریافت کرده اند تمامی ترکیب رنگ و درجه صفحه مانیتور انها بهم ریخته است .

ماکروسافت اعلام کرده بود که این مشکل را در بروز رسانی ویندوز ۱۰ حل خواهد کرد اما این گونه که از گزارش ها پیداست حل نشده است .

البته راه کارهایی را برای حل این مشکل ارائه داده اند :

طبق گزارشات این مشکل زمانی اتفاق می افتد که رنگ ها به شکل نادرست همراه با خط های عمودی در درجه بندی رنگی تولید میشوند .

شرکت سازنده مانیتور های Eizo در مورد باگ بروز رسانی  مه ۲۰۱۹ ویندوز ۱۰ گفته است :

ما به کاربران پیشنهاد می‌کنیم که تا زمان رفع این مشکل از سمت مایکروسافت، از نسخه‌ی ۱۹۰۳ ویندوز ۱۰ (بروزرسانی مه ۲۰۱۹) استفاده نکنند، به ویژه افرادی که از سیستم خود برای کارهای گرافیکی استفاده می‌کنند و نیاز به دقت رنگ بسیار بالایی بر روی مانیتور دارند. مایکروسافت

معتقد است که این مشکل با عرضه پچ KB4501375 در بروزرسانی مه ۲۰۱۹ حل شده است، اما همچنان این مشکل بر روی برخی از پردازنده‌های گرافیک‌های وجود دارد. همچنین سایت DisplayCal اعلام کرده است که باگ بروزرسانی مه ۲۰۱۹ ویندوز ۱۰ بر روی عملکرد برخی ابزارهای کالیبره‌کردن مانیتور هم تأثیر گذاشته است.

برخی از کاربران با گزارش هایی ادعا کرده اند که با انجام این کار هم مشکل  مانیتور انها حل نشده است .البته همانطور که گفته شد راه حل هایی برای حل این مشکل وجود دارد .

چند راه حل برای حل مشکل ترکیب رنگ مانیتور ها با ویندوز ۱۰ مه ۲۰۱۹:

در ابتدا وارد قسمت Task Scheduler بشوید و سپس بر روی گزینه Library دو بار کلیک کنید. سپس بر روی گزینه Microsoft و بعد از آن بر روی گزینه Windows دو بار کلیک کنید. در ادامه گزینه WindowsColorSystem را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید.

در سمت راست بر روی گزینه Calibration Loader دو بار کلیک کنید و سربرگ Triggers را انتخاب کنید، سپس گزینه At Log on را انتخاب کنید تیک گزینه Enabled را بردارید تا به حالت Disable در بیاید. همین کار را برای گزینه دوم یعنی On connection to user session انجام بدهید. سپس یک بار Re start کنید ; با این ترفند مشکل شما حل می‌شود و رنگ مانیتور به حالت طبیعی خود بر می‌گردد.

طبق گفته اخیر ماکروسافت در بروزرسانی جدید ویندوز ۱۰ باگ دیگری وجود دارد که موجب آسیب دیدن تنظیمات بخش Remote Access Connection Manager می‌شود و در نتیجه شبکه‌های خصوصی مجازی (VPN) با مشکلات جدی مواجه می‌شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.