معرفی بازی معمایی Dr Kawashimas Brain Training

بازی معمایی Dr Kawashima’s Brain Training برای کنسول نینتندو سوییچ منتشر شد.

بازی Dr Kawashima’s Brain Training که در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ و از طریق اکانت رسمی نینتندو در یوتیوب معرفی شد، بالاخره برای کنسول‌ نینتندو سوییچ منتشر شد. تریلری که به‌همراه این بازی منتشر شده، در واقع ترکیبی از دو تریلر ژاپنی است قبلاً برای این بازی منتشر شده و علاوه‌بر بازی‌های قدیمی موجود در نسخه نینتندو DS، بازی‌هایی با مکانیزم‌های کاملاً جدید را نشان می‌دهد.

بازی Dr Kawashima’s Brain Training
بازی Dr Kawashima’s Brain Training
علاوه‌بر تمرین‌های جدیدی که برای به چالش کشیدن ذهن کاربر به بازی اضافه شده.
یکی از چالش‌های جالبی که در این بازی وجود دارد،  سنسورهای مادون قرمز کنترلرهای Joy-Con است که برای اسکن حرکات دست استفاده می‌کند.

با توجه به‌عدم استفاده از این سنسورها در کنسول‌ جدید نینتندو سوییچ لایت، این ویژگی در این کنسول‌ها غیرقابل استفاده خواهد بود.

بازی Dr Kawashima’s Brain Training علاوه‌بر استفاده‌ی عملی از سنسورهای مادون قرمز کنترلرهای Joy-Con در بازی حرکات دست، در یکی دیگر از بازی‌های ذهنی خود، امکان رقابت رودرروی دو بازیکن در شمارش سریع اشیا را با استفاده از کنترلرهای یک کنسول فراهم می‌کند.

همچنین می‌توان از عملکرد قلم‌لمسی این بازی برای نوشتن و انتخاب مستقیم پاسخ‌ها از روی نمایشگر دستگاه استفاده کردکه در تریلر منتشر شده نمایش داده می شود  .

بازی Dr Kawashima’s Brain Training
بازی Dr Kawashima’s Brain Training

یکی از چالش‌هایی که در این ویدیو دیده می‌شود، نوعی بازی با حافظه‌ی کاربر است که بازیکن باید با به‌خاطر سپردن تصویر فعلی، عکسی که در مرحله‌ی قبل نشان داده شد را انتخاب کرده و همینطور به این روند ادامه دهد.

البته یک مینی‌گیم با نام Germ Buster نیز در ساختار این بازی تعبیه شده است که سبک و سیاق آن از بازی کلاسیک Dr. Mario الهام گرفته و بازیکنان می‌توانند از آن برای استراحت کردن بین تمرین‌های معمایی این بازی استفاده کنند.

طبق معمول، با پایان معماها و چالش‌های ذهنی این بازی، نموداری از عملکرد ذهنی شما به نمایش گذاشته می‌شود که بیانگر «سن مغز» شما خواهد بود.

بازی Dr Kawashima’s Brain Training
بازی Dr Kawashima’s Brain Training

این عدد، به‌عنوان عامل ایجاد انگیزه برای ادامه دادن بازی، بهبود عملکرد و تلاش برای کاهش سن مغز بازیکن عمل می‌کند.

هرچه این میزان، مقدار عددی کمتری داشته باشد، نشان‌دهنده‌ی عملکرد ذهن کاربر در یک سطح جوان‌تر خواهد بود.

همچنین موضوع جالب  دیگر این است که شما میتوانید این بازی را به صورت رقابتی با اعضای خانواده یا دوستان انجان دهید که با عنوان «World Brain Training Championship» رونمایی شده است.

نینتندو سوئیچ

تاریخ انتشار : ۰۳/۰۱/۲۰۲۰

امتیاز سن : ۳

زبان ها : آلمانی ، انگلیسی ، اسپانیایی ، فرانسوی ، ایتالیایی ، ژاپنی ، هلندی

 

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.