نرم افزار جعلی برای بروز رسانی گوشی های سامسونگ

  یک نرم افزار جعلی با وعده به روز رسانی گوشی های سامسونگ  تبلیغات نشان میدهد و تقاضای پول میکند.

  • بیش از ده میلیون کاربر در نصب برنامه Updates for samsung برای گوشی های سامسونگ فریب خورده اند .این نرم افزار وعده بروز رسانی فریمور گوشی را میدهد اما کاربران را به  وب سایتی  هدایت میکند که تبلیغات فراوانی در آن است و برای دانلود کردن فریمور در خواست پول میکند.

الکسیس کوپرینز تحلیل گر بد افزار در گروه امنیتی CSIS گزارشی را منتشر کرد مبنی بر مشکوک بودن این نرم افزار و در مصاحبه ی خود با ZDNet ‘گفت :

طی تماس با  گوگل پلی از انان در خواست کرده  که این برنامه را حذف کنند.

این نرم افزار از سخت بودن به روز رسانی فریمور و سیستم عامل در گوشی های سامسونگ استفاده میکند ; پس تعداد کثیری از کابران آن را نصب کرده اند .

پژوهشگری در حوزه ی امنیت میگوید :

کاربرانی که پس از خرید گوشی برای بروز رسانی فریمور به سایت رسمی فروشگاه مراجعه میکنند نباید قضاوت کرد. سازندگان این گوشی ها تعداد زیادی نرم افزار در بیلد سیستم عامل اندروید خود قرار می دهند واین میتواند باعث گیج شدن مراجعه کننده  شود.

نرم افزار Updates fur Samsung با ایجاد محلی برای مراجعه کنند گان گوشی های سامسونگ به ظاهر شرایتی را ایجاد کرده است  که می توانند به روز رسانی فریمورو سیستمعامل  را دریافت کنند و وعده ی حل این مشکل را میدهد .

اما طی گفته های کوپرینز این یک فریب کاری است  و این نرم افزار هیچ ارتباطی با شرکت سامسونگ ندارد .زمانی که بخش نظرات این سایت را بررسی کردند شکایت های بسیاری از طرف کابران شده بود ; آنها به این نکته اشاره کردند که چیزی که دنبالش هستند در این سایت نیست و سایت پر از تبلیغات است .

این وب سایت به دو صورت پولی و رایگان  به روز رسانی فریمور را ارائه میکند اما سرعت دانلود های رایگان را به ۶۵ کیلو بایت محدود کرده است و اکثر دانلود ها با اتمام زمان دانلود خاتمه میابد .

طی ازمایشهایی با هیچ اینترنتی دانلود این فایل کامل نمی شود اما زمانی که تمام دانلود های رایگان با مشکل مواجه شوند این نرم افزار پیشنهاد خرید بسته  ی ۳۴٫۹۹دلاری میکند  تا با ان بتوان همه ی فایل هارا دانلود کرد.

مشکل دیگر این نرم افزار این است که از سیستم پرداخت پلی استور پیروی نمی کند و از سیستم  پرداخت خود استفاده میکند و توانایی به سرقت بردن اطلاعات پرداخت کاربران را دارد.

در واقع نمی توان این  برنامه را یک بد افزار نامید زیرا هیچ کاری را  بدون رضایت خود کاربر انجام نمی دهد اما میتوان این عملکرد او را نوعی کلاهبرداری دانست .

همچنین به دلیل اینکه تعداد زیادی از کربران آن را بر روی گوشی نصب  کرده اند گوگل باید راهی برای غیر فعال کردن ان از روی گوشی ها پیدا کند .

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.