ژاپن انیمیشن Weathering With You به عنوان بهترین انیمیشن سال معرفی کرد

انیمیشن جدید Weathering With You ساخته‌ شده توسط ماکوتو شینکای جایزه‌ی بهترین انیمیشن سال ژاپن را در مراسم آکادمی ژاپن دریافت کرد.

انیمیشن Weathering With You
انیمیشن Weathering With You

شینکای باز هم به سراغ داستانی عاشقانه و احساسی مخلوط با فانتزی‌های ماورایی رفته است تا روایت جذاب دیگری در بین آثار تکرارشونده‌ی سینمایش به ارمغان بیاورد. شینکای که با اثر قبلی خود یعنی Your Name (نام تو) هم نامزد دریافت این جایزه شده بود، در رقابت با انیمه‌ی In This Corner of the World (در این گوشه از دنیا) از کسب این جایزه بازمانده بود.

چهار نامزد دیگر این رقابت هم انیمیشن های  قابل توجهی هستند؛ Her Blue Sky (آسمان آبی او) به کارگردانی تاتسویوکی ناگای و البته نویسندگی ماری اوکادا یک درام عاشقانه‌ی مدرسه‌ای خوش‌ساخت است.
انیمیشن Weathering With You
انیمیشن Weathering With You

Detective Conan: The Fist of Blue Sapphire بیست و سومین فیلم از مجموعه‌ی معروف کارآگاه کونان و در ادامه‌ی ماجراهای همیشگی این سری معمایی-جنایی محبوب به‌شمار می‌رود.

Lupin III: THE FIRST اقتباس دیگری از رمان پلیسی-جنایی معروف موریس لوبلان فرانسوی است که حتی هایائو میازاکی هم اقتباس جذابی از آن‌را در سال ۱۹۷۹ ساخته است، اما جذابیت دیگر این اقتباس جدید را باید در سبک انیمیشن سه‌بعدی کامپیوتری جالب آن هم جست‌وجو کرد.

انیمیشن Weathering With You
انیمیشن Weathering With You
چهاردهمین فیلم ساخته شده براساس شاهکار مسلم اوچیرو اودا One Piece: Stampede است که حالا در بیست سالگی خود به سر می‌برد، وان پیس استامپد در ادامه‌ی روندی که می‌توان گفت از فیلم دهم این مجموعه شکل گرفته است.
مراسم Japan Academy Prize به‌عنوان اسکار سینمایی ژاپن شناخته و از سال ۱۹۷۸ با انتخاب بهترین‌های سال سینمای ژاپن برگزار می‌شود.

اما برای چندین سال انیمیشن بخش جدایی نداشت و مثلا هایائو میازاکی با Princess Mononoke (پرنسس مونوکه) و Spirited Away (شهر اشباح) در بخش بهترین فیلم سال برنده‌ی جایزه شده بود، تا اینکه از سال ۲۰۰۷ بخش بهترین انیمیشن سال هم با محوریت انتخاب بهترین انیمیشن های سینمایی سال ژاپن به آن اضافه شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.