هوش مصنوعی جمنای، Bard Advanced پیشرفته‌ترین چت‌بات هوش مصنوعی گوگل.

هوش مصنوعی جمنای چیست؟

شرکت گوگل که به عنوان بزرگترین شرکت فعال در حوزه تکنولوژی و خصوصاً نرم‌افزار هست، حالا از مدل اختصاصی هوش مصنوعی خودش رونمایی کرده; هوش مصنوعی گوگل تفاوت بارزی با سایر هوش مصنوعی‌های موجود دارد.

در هوش مصنوعی‌هایی نظیر که اخیرا معرفی شده بودن و بسیار هم جلب توجه کردند مانند Chat GPT شاهد روند تدریجی پیشرفت و اضافه شدن امکانات بودیم. شرکت اوپن ای آی در ابتدا توانایی تحلیل تصاویر و دستور های صوتی را نداشت و طی آپدیت های متعدد این توانایی ها را کسب و آنها را بهبود داد. گروک به عنوان چت‌بات هوش مصنوعی ایلان ماسک نیز در ابتدا توانایی دیدن و شنیدن نداشت و قرار است به تدریج توسعه یابد تا همانند رقبایی مثل GPT–4 درک جامع تری از محیط پیدا کند.

گوگل که به تازگی Bard Advanced را معرفی کرد. این دستیار هوش مصنوعی، مجهز به قوی‌ترین نسخه از Gemini است.

گوگل در بیانیه‌ای مطبوعاتی قابلیت‌های جدیدی برای سرویس‌ها و محصولات خود معرفی کرد؛ از جمله به‌روزرسانی بزرگ بعدی گوشی‌های پیکسل و معماری جدید هوش مصنوعی چندوجهی‌اش به نام Gemini.

جمنای دارای سه نسخه به نام‌های Gemini Nano و Gemini Pro و Gemini Ultra است. هر سه مدل نسل بعدی هوش مصنوعی گوگل هستند اما در ابعاد مختلف و برای وظایف متنوع طراحی شده‌اند.

اگر می‌خواهید Gemini Nano را امتحان کنید، می‌توانید این کار را در Pixel 8 Pro با آخرین به‌روزرسانی ماه دسامبر (آذر و دی) انجام دهید. به طور مشابه، مدل پیشرفته‌تر Gemini Pro برای آزمایش با Google Bard دردسترس است.

Gemini Ultra، قدرتمندترین مدل هوش مصنوعی گوگل، برای کارهای بسیار پیچیده طراحی شده است و سال آینده به Google Bard خواهد آمد. با این آپدیت، Bard به Bard Advanced تبدیل می‌شود و به کاربران امکان دسترسی به یک هوش مصنوعی را می‌دهد که می‌تواند به سرعت انواع مختلف اطلاعات از جمله متن، تصویر، صدا، ویدئو و کد را درک کند و روی آن‌ها پردازش انجام دهد.

گوگل می‌گوید Bard Advanced یکی از اولین راه‌هایی است که مردم می‌توانند Gemini Ultra را امتحان کنند. این شرکت در حال حاضر در حال تکمیل بررسی‌های ایمنی گسترده است و قصد دارد تا قبل از ارائه‌ی Bard Advanced برای کاربران بیشتری در اوایل سال ۲۰۲۴، برنامه‌ای آزمایشی را راه‌اندازی کند.

گوگل می‌گوید که Gemini Pro در ۶ معیار از هشت معیار بنچمارک، از GPT 3.5 بسیار بهتر عمل کرده است. Gemini Pro در معیارهایی که استانداردهای ضروری برای اندازه‌گیری مدل‌های هوش مصنوعی است و حتی در استدلال ریاضی دبیرستانی، بهتر از GPT عمل می‌کند.

به‌لطف Gemini Pro، اکنون بارد باید در کارهایی مانند درک کردن، خلاصه کردن، استدلال، کدنویسی و برنامه‌ریزی توانایی بیشتری داشته باشد.

گوگل ادعا می‌کند که در ارزیابی‌های رتبه‌دهندگان متفرقه، Bard اکنون ترجیح داده‌شده‌ترین چت‌بات رایگان در مقایسه با جایگزین‌های پیش‌رو است.

اکنون می‌توانید Gemini Pro را در Google Bard برای درخواست‌های مبتنی بر متن امتحان کنید. گوگل می‌گوید پشتیبانی از سایر روش‌ها به زودی اضافه خواهد شد. این تجربه به زبان انگلیسی در بیش از ۱۷۰ کشور دردسترس است و در آینده نزدیک برای زبان‌ها و مناطق بیشتری مانند اروپا منتشر می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.